Stalo se vám, že po vyprání nejsou ručníky tak hebké, měkké a nesají tak dobře? Pravděpodobně jste zvolili špatný program, prací prášek nebo teplotu. Praní ručníků není jen tak, jakmile tomu ale přijdete na kloub, uvidíte, že vám vydrží jako nové mnohem déle.

Používejte tekutý prací prostředek a zapomeňte na aviváž

Ručníky vytřiďte podle barev na bílé a barevné, případně tmavé (černé). Na praní ručníků volte spíše tekutý prací gel, který se lépe rozpouští. Sypký prášek může zůstat po špatném vymáchání ve vláknech. Při praní ručníků nepoužívejte aviváž! Ucpává póry v tkanině a slepuje vlákna. Ručníky pak špatně sají.

Teplotu praní nastavte na 40-60 °C podle toho, co doporučuje výrobce a píše se na štítku. Ručníky lze sušit v sušičce i na vzduchu. V žádném případě je však nesuště na přímém slunci nebo na radiátoru! Vyhýbejte se také žehlení. Ručníky by tak mohly ztratit svou savost.

Jak prát nové ručníky?

Když si přinesete domů úplně nové ručníky, doporučujeme je jednou či dvakrát přeprat v pračce a nechat volně uschnout na vzduchu (ne v sušičce). V ručnících mohou zůstat z výroby špatně uchycená vlákna, chemikálie a barvy.

Jak často prát ručníky?

Jakmile bude potřeba – jsou špinavé, ušmudlané, nevoní. Ideální je měnit ručníky v koupelně alespoň jednou týdně, vše však záleží na frekvenci používání. Čím častěji se ručník používá, tím častěji by se měl měnit a prát.