Svátky jara jsou za rohem. Nalaďte na ně i svou domácnost! 

Příroda je v rozpuku, všechno kolem nás ožívá… Jen ty Velikonoce letos budou jiné, než na jaké jsme byli zvyklí. Když nemůžete hostit zástupy koledníků, vytvořte si kouzelnou sváteční atmosféru doma i bez nich. Jde to!

Většina z nás nebere Velikonoce jako významnou křesťanskou událost, i když jí bezpochyby jsou, nýbrž opravdu jako nádherné svátky jara, kdy se příroda probouzí, dny se čím dál více prodlužují, všechno je barevnější a veselejší.

Tento rok, stejně jako ten minulý, se sice budeme muset obejít bez některých tradic, jako je koledování u rodinných příslušníků, sousedů a přátel, i tak si ale Velikonoce můžeme skvěle užít, a to v bezpečí domova. 

Stačí jen trocha včasné přípravy 

Jednoduše na Velikonoce nalaďte svou domácnost. Začít můžete třeba na stole, na němž budete servírovat tradiční pochoutky – vkusný a dokonale praktický teflonový ubrus s velikonočním motivem nejenže zalahodí oku, ale díky nenasákavosti také  „snese“ skoro všechno. Třeba to, že u něj budou hodovat i menší děti.

           

Ještě elegantnějšího výsledku dosáhnete s velikonoční ubrusovou šálou o šířce 38 cm, o její délce už můžete rozhodnout vy sami. 

A tím to rozhodně nekončí. K velikonoční dokonalosti dovedete svou kuchyni výměnou utěrek za ty, které nenechají nikoho na pochybách o tom, že jsou svátky.

Pokud chcete, aby bylo i zvenčí vidět, jak rádi Velikonoce vítáte,  pověste si na pár dní na okno lehkou velikonoční záclonu. Hodit se může i dekorační látka s krásným jarním motivem určená k ušití závěsů. Jestli nebydlíte vysoko v paneláku nebo na samotě, otočí se za vaším oknem nejeden kolemjdoucí. 

Vsadit můžete i na své šikovné ruce. Zužitkujte zbytky látek na jednoduché zajíčky nebo se třeba naučte skládat velikonoční dekorace z ubrousku. Výsledek bude parádní a ještě se u výroby odreagujete.

Přejeme vám krásné Velikonoce!