Je málo věcí, na které se můžeme v této době opravdu spolehnout. To ale neplatí o barvě roku, kterou vyhlašuje Pantone Color Institut s železnou pravidelností každý rok, už více než dvacet let. 

A letos jsou to rovnou barvy dvě!

Změnou je, že pro tento rok, jsou to barvy rovnou dvě - základní šedá a jasně žlutá. Jejich kombinace jste si mohli všímat už na oblečení, protože se objevovala i v minulých sezónách.

Kam se hodí v interiéru a jak ovlivní naši náladu? 

Šedá jako symbol vytrvalosti!

V psychologii se ji připisují vlastnosti jako síla, statečnost nebo vytrvalost. V malých a špatně prosvětlených interiérech si na ni ale dejte pozor. Tam je rozhodně lepší ji použít jen na menších plochách nebo dekoracích.

Šedá vypadá krásně ve světlých i tmavších odstínech a skvěle si rozumí nejen se žlutou barvou, ale třeba také s červenou nebo oblíbenou petrolejovou. Své místo určitě najde v kuchyni nebo obývacím pokoji.

Věděli jste, že šedá podporuje myšlení? Tak šup s ní do pracovny.

Žlutá jako symbol naděje!

Když se řekne žlutá, většině z nás se vybaví slunce. A také proto se považuje za symbol štěstí, naděje, radosti a tepla. Dokáže podpořit chuť k jídlu i kreativní myšlení. Žlutá dokáže doslova čarovat s malými a tmavými místnostmi, které krásně rozsvítí. Nechte ji zabydlet se třeba ve vaší koupelně nebo chodbě. Nemusíte hned malovat nebo měnit obklad! Stačí pár dekorací a doplňků, jako ručníky nebo menší běhoun na zem.

Obě barvy se krásně doplňují a pohladí jak oko, tak i duši. Užijte si toto spojení síly a optimismu, které teď všichni potřebujeme.

Už víte, kam tuto kombinaci barev u vás doma použijete?